Skoči na glavno vsebino

Danes smo se tri učenke 9. razreda, Katarina Julija Brečko, Ana Pejić in Belma Hadžić in učenec 8. razreda, Tanay Pezdir, podali na OŠ 16. decembra Mojstrana, kjer je potekalo regijsko srečanje 34. otroškega parlamenta.

Tam smo se s predstavniki šol zgornje Gorenjske pogovarjali o duševnem zdravju otrok in mladih. Na srečanju smo parlamentirali v treh skupinah. Prva skupina je proučevala spanje in vpliv nanj, druga se je pogovarjala o vplivu telefona na naše zdravje. Tretja skupina, v kateri smo bili učenci naše šole, pa se je pogovarjala o vplivu drugih na naše počutje. Sklenili smo, da je duševno zdravje za mlade zelo pomembno, da smo za svoje duševno zdravje in zdravje ostalih odgovorni vsi, bistveno pa je, da se mladi med seboj spoštujemo in si pomagamo.

Predstavniki šolskega parlamenta iz Mojstrane se bodo aprila udeležili srečanja otroškega parlamenta v državnem zboru v Ljubljani.

Napisale: Ana Pejić in Katarina Julija Brečko, 9. razred

(Visited 37 times, 1 visits today)